obstawianie bundesligi

Obstawianie Bundesligi – jak i gdzie najlepiej typować?

Niemiecka ekstraklasa piłkarska to rozgrywki cieszące się w Polsce olbrzymią popularnością. Sympatią dzielą je zarówno kibice piłki nożnej jak i osoby, które lubią czasem założyć się z bukmacherem o rezultat konkretnego starcia. Jak obstawiać Bundesligę, aby przynosiło to zysk? Poniżej przedstawiamy Wam kilka naszych przemyśleń na ten temat.

obstawianie bundesligi
Obstawianie Bundesligi – jak i gdzie najlepiej typować?

Krótka historia Bundesligi 

Pierwsze wzmianki o nieco bardziej profesjonalnym podejściu do futbolu za naszą zachodnią granicą datuje się na rok 1888. W Berlinie powstał wtedy klub piłkarski o nazwie BFC Germania. Dokładnie 12 lat później utworzono Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB).

W sezonie 1902/1903 zorganizowano pierwsze oficjalne piłkarskie mistrzostwa Niemiec. Udział w nich nie był jednak wbrew pozorom zbyt prosty.

Do finałów mistrzostw Niemiec mógł dostać się bowiem jedynie klub, który zwyciężył jedne z regionalnych zmagań. Mowa tu między innymi o:

  • Mistrzostwach Niemiec Południowych 
  • Mistrzostwach Brandenburgii 
  • Mistrzostwach Niemiec Środkowych 
  • Mistrzostwach Niemiec Zachodnich 
  • Mistrzostwach Niemiec Północnych
  • Mistrzostwach Niemiec Południowo-Wschodnich 
  • Mistrzostwach Bałtyckich

Kolejne lata przynosiły całe mnóstwo licznych zmian w sposobie i zasięgu rozgrywania tychże mistrzostw. Start Bundesligi w takim kształcie, z jakiej znamy ją obecnie, miał miejsce podczas kampanii 1963/64.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Jak obstawiać Bundesligę?

Czy do obstawiania Bundesligi trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać? Jeśli nie ma się zielonego pojęcia o tych rozgrywkach, to zdecydowanie tak. Co innego w przypadku, kiedy śledzi się tę ligę na co dzień. Wtedy sytuacja jest już nieco ułatwiona. 

Analizując statystyki za sezon 2021/2022 pierwsza rada, jaką mielibyśmy dla każdego chcącego zakładać się z bukmacherem o wyniki spotkań niemieckiej ekstraklasy jest bardzo uważne przyjrzenie się typom na ilość kartek. W 306 meczach tejże kampanii arbitrzy zdecydowali się na pokazanie zaledwie 1099 napomnień (1075 ŻK i 24 CZK). Porównując te liczby chociażby do Premier League (1291 ŻK i 43 ŻK) wygląda na to, że gracze za naszą zachodnią granicą są wyjątkowo łagodni.

Drugą bardzo interesującą zależnością związaną z Bundesligą jest ilość bramek na mecz. Mimo iż rozgrywa się tam o kilkadziesiąt spotkań mniej z uwagi na 18 a nie 20 drużyn w stawce, to nadal średnia bramek w przeliczeniu na jedno spotkanie jest wyższa. W Niemczech wynosiła ona w kampanii 2021/2022 dokładnie 3.12, a w takiej Ligue 1 np. „zaledwie” 2.50.

Zakłady długoterminowe

Choć niestety równa się to ze stosunkowo długim zamrożeniem środków, to bardzo interesująco przedstawiają się także zakłady długoterminowe na Bundesligę. Ich wybór jest naprawdę spory.

Obstawiający najczęściej wybierają oczywiście te dotyczące ewentualnego zdobywcy mistrzowskiej patery. Przez parę ostatnich lat pewniakiem do tego typu zakładów był monachijski Bayern, lecz ciężko oprzeć się wrażeniu, że w najbliższym czasie możemy być świadkami naprawdę sporej zmiany.

Prawdziwym klasykiem pośród zakładów długoterminowych są także te związane z najlepszym strzelcem rozgrywek. W tego typu propozycjach niezwykle rzadko zdarzają się niespodzianki, jednak kiedy mają już one miejsce, to ten, który je przewidzi, ma szansę na dość spory zarobek.

Gdzie obstawiać Bundesligę?

Prześciganie się w ilości i jakości zakładów oferowanych na najpopularniejsze z futbolowych rozgrywek, to stały element swoistej wojny pomiędzy poszczególnymi firmami bukmacherskimi na terenie naszego kraju.

Jednym z podmiotów, który zamieszcza te zdecydowanie najciekawsze propozycje z punktu widzenia grającego jest bez wątpienia Betfan. Bukmacher Betfan z charakterystycznym zielono-żółtym logo na każde ze spotkań niemieckiej ekstraklasy oferuje zazwyczaj od 300 do 400 rynków. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza zakłady specjalne, które z roku na rok zyskują coraz większą rzeszę fanów.

Ciężko podczas opisywania najlepszych bukmacherów do obstawiania Bundesligi nie wspomnieć również o Superbecie. Ta firma o rumuńskich korzeniach oprócz mnóstwa interesujących opcji związanych z każdym pojedynczym starciem tej ligi, może pochwalić się również prawem do transmitowania jej spotkań. Takie przywileje mają w naszym kraju nieliczni, o czym wspominamy zresztą w jednym z kolejnych akapitów.

legalne gry hazardowe w sts online
Jak grać legalnie w gry hazardowe w Polsce?

W niniejszym tekście wspominaliśmy już o tym, iż w Bundeslidze pada naprawdę sporo goli względem innych lig z europejskiego TOP5. W takich przypadkach bardzo pożądana jest bez wątpienia opcja nazwana przez Fuksiarza „Early Payout”. Jej głównym założeniem jest to, aby umożliwić graczom wygraną już podczas dwubramkowej przewagi drużyny, o której zwycięstwo zdołali się założyć z bukmacherem. W tak bramkostrzelnej lidze jest to wręcz zbawienie. Warto o tym pamiętać podczas wybierania idealnego bukmachera do obstawiania Bundesligi.

Gdzie oglądać Bundesligę?

Kibice przyzwyczajeni do oglądania Bundesligi na antenach Canal + oraz stacji Eleven Sports przeżyli jakiś czas temu spory zawód. Począwszy od sezonu 2021/2022 przez siedem kolejnych kampanii rozgrywkowych wyłączne prawa do transmitowania tej ligi przejęła bowiem platforma Viaplay. 

Czy jest to zmiana na lepsze? Zdaniem widzów zdecydowanie nie. Liczne problemy techniczne umiejętnie odrzuciły spore grono kibiców od śledzenia Bundesligi. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że z biegiem czasu ta sytuacja ulegnie zmianie.

Co ciekawe przekaz na żywo z wielu spotkań najwyższej niemieckiej klasy rozgrywkowej mają w swoich ofertach także legalne firmy bukmacherskie. Każdy klient Fortuny bądź Superbet-a obstawianie Bundesligi śmiało może zatem połączyć z jej dokładnym obserwowaniem.