Wyniki Lotto – kiedy są losowania? Jak dużo można wygrać?

Organizatorem i twórcą Lotto jest Totalizator Sportowy – spółka należąca do skarbu państwa. Nie jest to więc Totolotek, który jest najbardziej z tym kojarzony – wcale niebezpodstawnie. „Toto-Lotek” był bowiem używanym już od 1957 roku określenie flagowej gry losowej Totalizatora Sportowego, która później została przemianowana na Duży Lotek, a jeszcze później – na „Lotto”. Podstawowe jej określenie wyszło z użycia w 1975, a potem (w 1992 roku) zaczął go używać polski bukmacher.

wyniki lotto
Wyniki losowania Lotto

Przegląd najpopularniejszych gier Lotto

Lotto jest nie tylko nazwą flagowej gry Totalizatora Sportowego (którą również przedstawimy poniżej), ale też zbiorczą nazwą wszystkich gier rozgrywanych z jego inicjatywy, pod wieloma względami powiązanych ze sobą, przynajmniej pod kątem poszczególnych ich aspektów. Do tego gier należą:

  • Lotto – mówiąc o czymś takim, jak wyniki Lotto, zazwyczaj mamy na myśli właśnie tę grę. Flagowa gra liczbowa, w której typujemy 6 liczb z zakresu od 1 do 49.
  • Eurojackpot – popularna europejska loteria, w której biorą udział gracze z aż 18 państw Starego Kontynentu, a która zmusza nas do typowania 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb.
  • Keno – gra, która w najszybszym stopniu zyskuje na popularności. Typujemy od 1 do 10 liczb w zakładzie, przy czym im więcej, tym większą będziemy mieli szansę na wygraną.
  • Szybkie 600 – wybieramy 6 liczb z 32 i to tyle. Szybkie pieniądze przy jednoczesnej szansie na otrzymanie premii (przyznawanej w każdym z 260 losowań dziennie).
polski bukmacher bonus bez depozytu
Bukmacher STS – bonus bez depozytu 29 PLN z kodem promocyjnym: BETONLINE

Wyniki Lotto – skąd je brać?

Istnieje wiele sposobów na to, by sięgnąć po wyniki Lotto i przekonać się, czy tak właściwie się wygrało. Tym zdecydowanie najchętniej wybieranym jest zajrzenie na oficjalną stronę loterii, która dostarcza informacji na ich temat na bieżąco, w czasie rzeczywistym, tuż po odbyciu się każdego z losowań. Coraz większą popularnością cieszy się również sięganie po serwisy zewnętrzne, u których również pojawiają się wspomniane wyniki Lotto – w ich przypadku bardzo często są one okraszone analizami, a w ich obrębie znaleźć można wiele cennych informacji związanych z samym graniem.

Wyniki Lotto można jednak sprawdzać nie tylko cyfrowo, ale i fizycznie. W tym celu należy odwiedzić kolekturę, do której jest nam najbliżej.

Gdzie znaleźć można wyniki Lotto?

Wyniki Lotto są publikowane na oficjalnej stronie losowania. Zamieszczają je również, najczęściej w towarzystwie cennych porad i ciekawych informacji, serwisy partnerujące jego autorom. Osoby niezaznajomione ze światem cyfrowym zawsze mogą również zajrzeć do dowolnej kolektury (punktu, w którym realizowane są kupony – również tego w niemal dowolnej galerii handlowej), by tam dowiedzieć się więcej na ich temat.

Jakie warunki trzeba spełnić, by móc grać?

Lotto to hazard taki, jak każdy inny – w związku z tym aby brać w udział w dowolnej z gier proponowanych przez tego usługodawcę, należy ukończyć 18. rok życia. Warunkiem oczywistym jest też posiadanie odpowiednio dużych pieniędzy, by móc sobie pozwolić na owe zakłady. 

Czy można wysłać dziecko po zakup kuponu?

Choć wyniki Lotto są ogólnodostępne i możliwe do odczytania przez wszystkich, również najmłodszych, zakupu kuponu mogą się podjąć wyłącznie osoby spełniające wyżej przez nas wyszczególnione warunki (a ściślej: warunek).