Hazardowe gry karciane online – gdzie grać legalnie?

Konkurencja na polskim rynku bukmacherskim od kilkudziesięciu lat jest ogromna – nie zmniejszyła jej nawet popularna nowelizacja Ustawy Hazardowej, która wniosła wymóg posiadania przez bukmacherów oficjalnej licencji od Ministerstwa finansów – osobnej dla działalności w formie Internetowej, a osobnej – w tej fizycznej. Na obu tych polach działa STS, istniejący od 1997 roku bukmacher, którego udziały na rynku są największe spośród całej konkurencji (szacuje się, że stoją one na poziomie zbliżonym 50%). Firma ta stale stara się poszerzać swoją ofertę i choć wydawałoby się, że niemal wszystko już w niej zawiera, uruchomiła właśnie nietypową – przynajmniej na polskim rynku – usługę. Mowa o Betgames.

betgames poker online

Czym jest Betgames i gdzie można z tej usługi skorzystać?

Betgames to specjalna usługa, w ramach której możemy obstawiać symulacje gier karcianych – podkreślić należy tutaj słowo „symulacje”, gdyż sami w sobie nie bierzemy aktywnego udziału w tych grach (ba, nie robi tego żaden prawdziwy gracz), a zaledwie obstawiamy konkretne ich rezultaty, w tym zarówno te związane z ostatecznymi zwycięstwami, jak i takie związane z poszczególnymi etapami danych gier. Cała formuła przypomina więc trochę obstawianie spotkań sportowych na żywo – z tym jednak, że tutaj mamy do czynienia z grami karcianymi, które stanowią zaledwie symulację. Co ważne, nie taką, jak w przypadku sportów wirtualnych (a zatem bazującą na algorytmie komputerowym), ale taką, którą przeprowadza żywy krupier (zazwyczaj w postaci atrakcyjnej kobiety.

Co trzeba wiedzieć o Betgames?

Jeżeli chodzi o Betgames to usługa stosunkowo nowa i choć istnieje na rynku zagranicznym już od dawna, polscy typerzy mają prawo o niej nie wiedzieć – po prostu wśród naszych bukmacherów do tej pory nie była upowszechniona. Warto zatem zwrócić uwagę na to, że:

 • jest ona legalna – nawet pomimo tego, że gry karciane kojarzą się z kasynem (a to jest legalne tylko w jednym miejscu w Internecie, którym nie jest STS), musimy pamiętać, że nie bierzemy w nich bezpośredniego udziału. Jesteśmy zaledwie obserwatorami, którzy obstawiają poszczególne ich etapy;
 • wykorzystuje konto główne i bonusowe bukmachera – jeśli posiadamy już konto w głównym serwisie www.STS.pl, nie musimy rejestrować się w usłudze Betgames – zarówno konto główne, jak i bonusowe jest bowiem z nim dzielone; oznacza to również możliwość korzystania z promocji wspólnych (więcej o nich w innej części artykułu); 
 • nad rozdaniami czuwa krupier – krupier jest osobą żywą, która przeprowadza symulację i tłumaczy dokładnie każdy z kolejnych jej etapów;

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

 • mamy w niej do dyspozycji czat – Betgames wprowadza do świata bukmacherskiego czat na żywo, w ramach którego możemy nie tylko pytać krupiera o zasady gry (ale i rozmawiać z nim na bieżąco), ale też dyskutować nasze wybory z innymi typerami, jak również dzielić się naszymi wygranymi czy wspólnie analizować to, co dzieje się wewnątrz poszczególnego rozdania;
 • podlega takim samym zasadom, co sam serwis bukmacherski – jako że Betgames są częścią portalu bukmacherskiego, mamy w nich do czynienia z tymi samymi zasadami – aby więc zagrać, musimy mieć więc ukończone 18 lat. Wszystko musi się tutaj odbywać zgodnie z prawem, a środki na grę muszą pochodzić z legalnego źródła dochodu.

Przegląd gier dostępnych w ramach Betgames

W chwili obecnej bukmacher STS oferuje dostęp do trzech gier karcianych w ramach usługi STS. Należy jednak powiedzieć, że jest ona usługą pilotażową, w związku z czym z pewnością paleta gier będzie się zwiększać wraz z upływem czasu.

Wojna w Betgames

Zasady gry w wojnę zna każdy, kto kiedykolwiek miał styczność z kartami – w Betgames STS są identyczne. W rozgrywce bierze więc udział dwójka graczy, jeden z których jest krupierem. Oboje wyciągają po jednej karcie, a następnie porównywana jest ich wartość – ten gracz, którego karta ma większą wartość wygrywa. W przypadku wyciągnięcia kart o tej samej wartości, dochodzi do wojny. Tutaj jest jedyna różnica w stosunku do rzeczywistej gry: w Betgames oba wojna traktowana jest jak remis. Jest więc zaledwie jednym z dostępnych rezultatów potycznki.

Jako typerzy musimy pamiętać, że obstawiać możemy remis, wygraną któregoś z graczy albo zdarzenia „etapowe”, a zatem między inny to, jaka karta pojawi się w następnej kolejności (pod względem koloru, ale też wartości – w modelu poniżej / powyżej). Sama rozgrywka jest tu z kolei podzielona na dwa etapy, przed każdym z których możemy obstawiać:

 1. krupier wyciąga jedną kartę dla gracza.
 2. krupier wyciąga kartę dla siebie.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Tuż po tym drugim etapie następuje rozwiązanie zakładów i zakończenie rozdania.

Poker w Betgames

Poker jest jedną z popularniejszych gier karcianych dostępnych w ramach Betgames – rozgrywa się na zasadach Texas Hold’em Poker, a zatem w jednej rozgrywce symulowanych jest sześciu graczy (tutaj akurat krupier nie jest jednym z nich). Na samym początku każdy z nich dostaje po dwie karty – są one „ich”, a zatem nikt inny nie ma takich samych. Na środek stołu trafia z kolei (etapami) pięć kart, które są już wspólne. Zadaniem graczy jest połączenie tych kart w zestaw pięciu, pasujący do jednego z kilku układów. Układy są dostępne w zasadach tego pokera, ale też podczas gry, w lewej części okienka, umożliwiającej obstawianie ich.

Jeżeli chodzi o same zakłady, my mamy możliwość postawienia albo na to, który gracz wygra (niezależnie od tego, czy zrobi to najwyższym układem Pokera Królewskiego, czy też mocnym Stritem), albo też który układ okaże się wygrany (wtedy z kolei nie zwraca się uwagi na to, kto będzie nim dysponował). W rzadkich sytuacjach zachodzi niemożliwy do rozstrzygnięcia remis (jest on bardzo rzadki, gdyż wymaga od dwóch graczy posiadania najlepszego układu) – w jego przypadkach wygrywa oby graczy. W przypadku remisu na niższych szczeblach, porównywane są wartości kart składowych danego układu.

legalne gry hazardowe w sts online
Jak grać legalnie w gry hazardowe w Polsce?

Sama gra w Pokera trwa w Betgames od 3 do 5 minut i jest bardzo emocjonująca. Dzieli się na cztery podstawowe etapy, jednak często bywa tak, że kończy się już na trzecim – dzieje się to wtedy, gdy już w tym momencie znany jest ostateczny zwycięzca rozgrywki, więc praktyczne jej kontynuowanie nie ma sensu. Poniżej etapy. Tradycyjnie, przed każdym z nich możemy dokonywać naszych zakładów.

 1. krupier rozdaje każdemu z graczy po dwie karty, które są unikalne dla każdego z nich (jako obstawiający oczywiście je widzimy).
 2. krupier wykłada na stół trzy pierwsze karty wspólne – jak wiadomo, już teraz niektórzy będą mogli stworzyć pięciokartowy układ.
 3. krupier dokłada jedną, czwartą kartę wspólną – na tym etapie istnieje większa szansa na ułożenie bardzo korzystnego układu – kursy na graczy z dużym jego prawdopodobieństwem są więc mniejsze.
 4. krupier dokłada ostatnią kartę wspólną – następuje ostateczne rozwiązanie kuponów oraz zakończenie rozdania.

Bakarat w Betgames

Bakarat jest najciekawszą, bo najmniej znaną grą karcianą dostępną w ofercie usługi Betgames. Prostotą zasad przypomina wyżej już wspomnianą wojnę. Bierze w niej udział dwójka graczy, każdy z których dostaje po dwie karty. Wygrywa ten, którego suma wartości kart będzie bliższa dziewięciu. Są w tym dwie zasady: w dwucyfrowych wynikach sumarycznych jako wartość uznaje się drugą cyfrę, a same karty od 2-9 reprezentują wartość napisaną na nich, as daje 1 punkt, a karty od 10 do króla – 0. Istnieje możliwość dobrania trzeciej karty – dzieje się tak, gdyż suma punktów gracza wynosi 5 lub mniej, a krupiera – 2 lub mniej.

W Bakaracie możemy stawiać na wygraną któregoś z graczy, remis, albo też kolejną kartę, która pojawi się na stole (podobnie zresztą, jak w przypadku wojny). Samo rozdanie trwa mniej więcej 2 minuty i dzieli się na trzy etapy:

 1. krupier wyciąga pierwszą kartę dla gracza.
 2. krupier wyciąga pierwszą kartę dla siebie.
 3. krupier wyciąga drugą kartę dla siebie i gracza oraz ewentualnie dobiera trzecią, jeśli zajdzie taka potrzeba – warunki wystąpienia tego opisaliśmy powyżej.

Samo rozdanie jest tutaj bardzo dynamiczne i szybkie.

Promocje i bonusy dla zainteresowanych usługą

W Betgames istnieje możliwość korzystania z wielu bonusów dostępnych w ramach standardowej oferty firmy bukmacherskiej STS. Oznacza to między innymi, że możemy wykorzystać tutaj bonus powitalny dla nowych użytkowników – dostępny jest on tuż po rejestracji i związany jest z pierwszym depozytem na własne konto. Jest on w stanie podwoić wpłacane przez nas środki, przyznając nam nawet 1200 złotych na nasze konto bonusowe. Jeżeli jednak nie chcemy dokonywać żadnej wpłaty, a mamy ochotę zaledwie przetestować usługę i sprawdzić, czy jest czymś dla nas, możemy wykorzystać dostępny tylko tutaj kod BETONLINE. Wpisujemy go w czasie rejestracji na www.STS.pl w pole z kodem promocyjnym i dzięki niemu pozyskujemy 29 złotych na darmową grę. Bez żadnego depozytu i dodatkowych wymagań.

Na tym jednak oferta bonusowa firmy STS wcale się nie kończy. Bukmacher przygotował bowiem również coś dla stałych klientów, którzy jednak nie mieli jeszcze okazji spróbować swoich sił w Betgames. Tuż po wzięciu udziału w akcji, będą mieli tydzień na typowanie w obrębie usługi – po tygodniu zsumowane zostaną stawki wszystkich wygranych kuponów, a z nich wyciągnięte dokładnie 10% i przyznane – z limitem górnym 25 złotych – na konto bonusowe. Co ciekawe, nie tylko stali użytkownicy mogą wziąć udział w akcji – również początkujący (także Ci korzystający z innych bonusów na start) mogą z niej skorzystać, jeszcze bardziej zwiększając ilość środków bonusowych, które trafią na ich konto.

Hazardowe gry karciane online w STS

Betgames to usługa, która już od jakiegoś czasu istnieje u zagranicznych operatorów bukmacherskich, a która właśnie została przeniesiona do Polski. Pionierem w naszym kraju okazał się bukmacher STS, który w jej ramach zaoferował trzy symulacje gier hazardowych, możliwe do obstawiania w czasie rzeczywistym. Całość cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony typerów i można się spodziewać, że w niedługim czasie doczeka się rozszerzenia o kolejne gry. Nie sposób jednak nie myśleć, że konkurencja nie śpi – ta z pewnością planuje wprowadzić do swoich usług coś na kształt Betgames. Obserwujmy więc rynek na bieżąco, bo na pewno będzie się w nim sporo działo!