Jak obstawiać piłkę nożną u bukmachera Fortuna?

Fortuna jest jednym z czołowych i najbardziej rozpoznawalnych polskich bukmacherów. Swoją działalność prowadzi już od 1996 roku, stale starając się nadążać za trendami pojawiającymi się na rynku i w tej konkretnej branży. Od początku bardzo istotnym elementem jej oferty jest piłka nożna. Decydując się na jej obstawianie musimy się odpowiednio do tego przygotować – w tym poradniku zaprezentujemy to, w jaki sposób to zrobić, by obstawiać nie tylko logicznie, ale też skutecznie.

jak obstawiać mecze w fortunie
Jak obstawiać zakłady na piłkę nożną w Fortunie online

Wskazówki na temat obstawiania piłki nożnej w Fortunie

Obstawianie piłki nożnej potrafi być satysfakcjonujące, jednak wymaga od nas nie lada przygotowania. Choć nie ma określonej ścieżki i każdy musi wypracować swoje własne taktyki, swoje zakłady warto bazować na sprawdzonej przez siebie wiedzy, a mniej polegać na szczęściu. Poniżej prezentujemy nasze porady związane właśnie z typowaniem spotkań w obrębie piłki nożnej:

  1. Wybierzmy jeden rodzaj rozgrywek (na te dostępne w Fortunie zwrócimy uwagę w dalszej części artykułu) – piłka nożna jest tak rozległym sportem, że nie sposób „ogarnąć” wszystkich rozgrywek toczonych w jej ramach. Właśnie dlatego warto skupić się na jednej lidze / rodzaju rozgrywek.
  2. Skorzystajmy z wszystkich bonusów, jakie ma w swojej ofercie bukmacher Fortuna – pozwoli nam to optymalnie wykorzystać nasz budżet.
  3. Analizujmy – analiza to podstawa. Zwróćmy uwagę na poprzednie mecze każdej z drużyn, weźmy pod uwagę to, kto jest gospodarzem, weryfikujmy kontuzje i interesujmy się wszystkim, co może mieć znaczenie.
  4. Zwróćmy uwagę na kursy prezentowane przez bukmachera – często potrafią one powiedzieć o faworycie, przynajmniej z perspektywy operatora. Pozwalają też na tworzenie tak zwanych „valuebetów” – logicznych i bazujących na wiedzy zakładów na drużyny, którym bukmacher nie daje szans, a w których sukces – na podstawie wiedzy, a nie liczenia na szczęście – wierzymy.
polski bukmacher bonus bez depozytu
Bukmacher STS – bonus bez depozytu 29 PLN z kodem promocyjnym: BETONLINE

Bonusy w Fortunie, z jakich powinniśmy skorzystać

Zarówno rozpoczynając obstawianie piłki nożnej w Fortunie, jak i robiąc to już od dawna nie należy ignorować bonusów i ofert promocyjnych bukmachera, które są w stanie dać naprawdę wiele i pozwolić na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie własnego budżetu. Podstawą dla nowych graczy jest tutaj skorzystanie z bonusu powitalnego, za sprawą którego można pozyskać – po spełnieniu określonych warunków – 1000 złotych na grę, zależne od pierwszej wpłaty. Koniecznie należy wykorzystać bezpieczny zakład – opcję swoistego „ubezpieczenie”, w której bukmacher zwróci nam nawet 100 złotych, jeżeli nasz pierwszy zakład okaże się przegrany.

Podstawą, od której należy rozpocząć przygodę z Fortuną (ale na którą mogą, a nawet powinni się zdecydować również stali jej klienci) jest zarejestrowanie się w programie lojalnościowym firmy. Za każdy zakład zdobywa się w nim punkty (1 punkt za każde wydane 2 złote), które z kolei można przeznaczyć na nagrody, w tym atrakcyjne bonusy czy darmowe środki na grę.

Jakie rozgrywki obstawiać w Fortunie?

Tak, jak już wspomnieliśmy, w całym procesie obstawiania piłki nożnej podstawą jest wybranie odpowiednich rozgrywek, w obrębie których będziemy się obracać. Może to być konkretna liga albo wydarzenie sportowe, którym wręcz musimy się interesować, a które po prostu powinniśmy z zaangażowaniem śledzić (tylko wtedy będziemy posiadać odpowiednią bazę informacji w jego zakresie). Obstawiać możemy oczywiście single, zakłady akumulowane, zakłady długoterminowe, a także na żywo. W Fortunie wybór mamy spory, bo jej oferta obejmuje między innymi:

  • spotkania reprezentacyjne – Fortuna od zawsze pokrywa wszystkie wydarzenia sportowe na poziomie reprezentacyjnym, umożliwiając obstawianie zarówno spotkań towarzyskich, jak i tych organizowanych w ramach popularnych imprez sportowych;
  • spotkania ligowe – konikiem Fortuny jest 1 Liga, której firma jest tytularnym sponsorem, a której oferta u tego bukmachera jest bezkonkurencyjna; oprócz tego oferuje dostęp do innych lig z całego świata – polskiej Ekstraklasy i wielu innych, również tych najmocniejszych (hiszpańskiej, niemieckiej czy angielskiej); 
  • puchary europejskie – obstawiać można spotkania w ramach pucharów europejskich, w tym przede wszystkim Ligi Mistrzów.