Transmisje meczów na żywo w tworzeniu własnych typów bukmacherskich

Zdecydowana większość typujących w naszym kraju ogląda spotkania sportowe tylko po to, by zobaczyć, czy tak właściwie udało się jej dobrze postawić. Jest to poniekąd marnowanie potencjału, jakie dają ich transmisje. Można z nich bowiem wyciągnąć bardzo dużo – jeśli oczywiście chce się to zrobić. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak dokładnie to zrobić.

Transmisje meczów na żywo
Transmisje meczów na żywo w tworzeniu własnych typów bukmacherskich

Czy typujący powinien oglądać spotkania sportowe?

Oglądanie spotkań sportowych na żywo (i nie tylko) potrafi być świetnym sposobem na dokonywanie analizy bukmacherskiej. Robiąc to, możemy uczynić nasze typy bukmacherskie znacznie skuteczniejszymi, a przede wszystkim rozsądniejszymi. Wszystko jednak zależy nie od tego, “czy”, ale “jak” oglądamy spotkania sportowe. O tym, na co zwracać przy tym największą uwagę powiemy za chwilę.

Co tak właściwie da nam oglądanie meczów? Przede wszystkim:

  • pozwoli na dokonywanie lepszej analizy bukmacherskiejtypy na dziś staną się zatem lepsze i będą nam przynosić wygrane znacznie częściej,
  • otworzy furtkę do mniej standardowych zakładów – oglądanie spotkań sportowych pozwoli nam na wybór rynku na zakłady, który nie jest tym standardowym, a który będzie bardziej opłacalny, ale też często bardziej prawdopodobny do wystąpienia,
  • ułatwi obstawianie na żywo – jeśli typujemy w formule LIVE, oglądanie meczów na żywo powinno być dla nas priorytetem,
  • da nam możliwość sięgnięcia po mnóstwo informacji i ciekawostek, które będziemy mogli wykorzystać w naszych przyszłych zakładach z udziałem którejkolwiek z drużyn, które zobaczymy w transmisji.

Gdzie oglądać mecze na żywo?

Pierwszą rzecza, która przychodzi na myśl przy zastanawianiu się nad tym, gdzie oglądać transmisje meczów jest oczywiście telewizja. Rzeczywiście, to ona jest najpopularniejszym środkiem właśnie do ich oglądania. O ile w przypadku skupiania się na jednej lidze czy rozgrywkach korzystanie z niej jak najbardziej wypali, jeśli chce się oglądać kilka różnych lig czy dyscyplin – niekoniecznie. Różne kanały telewizyjne i platformy streamingowe posiadają różne licencje. Prawie każda zaś wymaga płacenia za abonament. Chcąc oglądać Ligę Mistrzów, musimy sięgnąć po Polsat, w przypadku Premier League opłacić Viaplay. Ekstraklasa wymaga dostępu do kanałów platformy Canal+, natomiast La Liga zobaczymy na kanałach grupy Eleven Sports. Jeśli chcemy oglądać wszystkie te rozgrywki, będziemy więc musieli liczyć się z olbrzymimi opłatami miesięcznymi.

Istnieje jednak możliwość ominięcia tych opłat. Tam, gdzie możemy obstawiać własne typy na dzisiaj, a zatem u polskich bukmacherów jesteśmy w stanie oglądać wybrane spotkania sportowe. STS i Fortuna na przykład posiadają licencję na całe La Liga, Serie A, Ligue 1, Eredivisie, NBA, NHL i mnóstwo innych. To pozwoli nam zaoszczędzić – zwłaszcza że wszyscy dają do nich dostęp całkowicie za darmo dla swoich klientów.

Na co zwracać uwagę w czasie oglądania transmisji?

Jeśli zdecydujemy się na oglądanie meczów na żywo i będziemy chcieli wycisnąć z tego jak najwięcej, musimy zwracać uwagę na to, co tak właściwie oglądamy. Podstawą wydaje się tu być słuchanie komentatora – ten zazwyczaj posiada olbrzymie doświadczenie. Nie tylko przekazuje cenne informacje statystyczne, ale też zwraca uwagę na najważniejsze rzeczy, które dzieją się w meczu. Jego pomoc może być w związku z tym naprawdę nieoceniona. Oglądając mecz musimy też zwrócić uwagę na taktykę biorących w nim udział zespołów, ale i ich aktualną dyspozycję. Choć statystyki często je odzwierciedlają, nigdy nie dadzą nam pełnego wglądu na te właśnie aspekty. Zwłaszcza że mogą się one zmieniać wraz z upływem czasu w meczu i pojawianiem się w nim różnych sytuacji (na przykład strzelonych bramek).

W czasie transmisji warto zwracać uwagę na wszystko to, na polu czego wyróżnia się każdy z zespołów. W szczególności na te rzeczy, których nie wyczytamy ze statystyk. Chodzi o emocje na twarzach piłkarzy, ich chęć do gry, pokazywanie się do podań, dynamikę toczonej gry. Te wszystkie aspekty w doskonały sposób wskazują na formę zespołów i ich predyspozycje do tego, by wygrywać.