Typowanie hokeju u polskich bukmacherów

Hokej to dyscyplina, która w Polsce wciąż uznawana jest za stosunkowo niszową. Wraz z biegiem czasu jednak powoli się to zmienia, a ten cieszy się stale wzrastającym zainteresowaniem. Ma to swoje odzwierciedlenie nie tylko w ilości kibiców, którzy gromadzą się przed telewizorami czy na lodowiskach, ale i w tym, jaką popularnością cieszy się ona wśród osób obstawiających spotkania sportowe. Jak jednak typować hokej, by odnosić w tym sukcesy? Jak się do tego przygotować i jakie rozgrywki obstawiać? Czemu legalni bukmacherzy, a raczej ich wybór, jest taki ważny? Zapraszamy do naszego krótkiego poradnika.

typowanie hokeja u polskich bukmacherów
Typowanie hokeju u polskich bukmacherów

Jak przygotować się do typowania hokeja u bukmacherów?

Zanim tak właściwie podejdzie się do obstawiania hokeja, wręcz trzeba dokładnie przestudiować jego zasady. W przeciwieństwie do wielu sportów drużynowych, zasady gry w hokeja są zupełnie inne i w niczym nie przypominają tych znanych chociażby z piłki nożnej. Ich znajomość to podstawa nie tyle skutecznego, co po prostu świadomego obstawiania.

Już zawczasu warto wybrać rozgrywki, które zamierza się obstawiać. W ramach hokeja – wbrew wszelkim pozorom – jest ich całe mnóstwo. Skupienie się na jednych pozwoli wejść w tę dyscyplinę w sposób rozsądniejszy, a przede wszystkim móc nabrać perfekcji w obstawianiu (i wcześniejszej analizie).

W procesie przygotowawczym warto oczywiście zobaczyć, co oferują legalni bukmacherzy online w Polsce i na tej podstawie podejmować każdą kolejną decyzję. Przygotowanie do obstawiania powinno zakładać również zaopatrzenie się w należyty budżet. Nie można spodziewać się odnoszenia sukcesów w typowaniu już od samego początku. Należy za to mieć świadomość co do tego, że do skuteczności w zakładach dochodzi się powoli, zazwyczaj po wielu porażkach. Już od początku zalecana jest zatem cierpliwość.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Jakie rozgrywki w hokeju obstawiać?

Zastanawiając się nad tym, co dokładnie będzie się chciało obstawiać w kontekście hokeja, trzeba oczywiście nadać priorytet temu, czym tak naprawdę jest się najbardziej zainteresowanym. Jeżeli jednak nie ma się wybranych konkretnych rozgrywek, warto wiedzieć, jakie ma się do wyboru. Zwłaszcza że skupienie się na jednych z nich (a nie na wszystkich) jest kluczem do sukcesywnego obstawiania. Co pozwalają typować najlepsi bukmacherzy? Do najpopularniejszych rozgrywek, turniejów i – ogólnie – hokejowych wydarzeń zaliczyć trzeba:

  • NHL – najpopularniejsza liga hokejowa świata, a jednocześnie taka, o której mało kto nie słyszał. Obstawianie jej jest najłatwiejsze, gdyż najprościej jest zaopatrzyć się w dużo danych analitycznych (szczególnie z amerykańskich portali internetowych). NHL to także hokej na najwyższym poziomie – spotkania są najbardziej wyrównane, a kursy bukmacherskie najwyższe.
  • Polską Hokej Ligę (Ekstraligę) – polska liga hokejowa wzbudza coraz większe zainteresowanie. Jest bardzo profesjonalna, a od wielu lat – usystematyzowana (ze stałym harmonogramem i jasnym systemem awansów i spadków). Co ważne, organizatorzy sami zapewniają darmowe transmisje hokeja w przypadku wybranych meczów, co jest plusem jeśli chce się obstawiać „na żywo”.
  • KHL – obok ligi amerykańskiej to właśnie liga rosyjska jest najpopularniejszą w hokeju. Warto ją śledzić nawet bez obstawiania jej – to ona bowiem dostarcza mnóstwa gwiazd w tej dyscyplinie.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • Mistrzostwa Świata – jeżeli obstawiać spotkania rangi międzynarodowej, to właśnie Mistrzostwa Świata są dobrym kierunkiem. Turniej ten jest najważniejszym w hokeju na tym poziomie. Dostarcza też najwięcej okazji do typowania. 
  • Ligę Mistrzów – hokejowa Liga Mistrzów jest najbardziej wymagająca, bo zmusza do analizowania drużyn z wielu różnych lig. Jest też najciekawsza i pozwala budować swoje doświadczenie w nieco inny, znacznie bardziej kompleksowy sposób.

Typowanie hokeja – najpraktyczniejsze wskazówki

W typowaniu hokeja istotne jest to, by postawić na odpowiedniego operatora zakładów bukmacherskich. Najlepsi bukmacherzy pokrywają tę dyscyplinę w świetny sposób, pozwalając na obstawianie każdych z wyżej wspomnianych rozgrywek, ale też dając przy tym olbrzymią swobodę. Dzięki różnorakim rynkom na zakłady można uniknąć niekorzystnych kursów przy stawianiu na wygraną konkretnego zespołu, a za sprawą wysokich kursów – mieć większą motywację do tego, by udoskonalać własną technikę obstawiania.

Jeśli jednak chcemy osiągnąć skuteczność, powinniśmy dokładnie analizować każde ze spotkań. Najlepszym rozwiązaniem jest skupienie się na całych rozgrywkach podejście do tego w tak skrupulatny sposób, jak to tylko możliwe. Najbardziej liczą się tutaj początki. Wystarczy raz przeanalizować tabelę ligi czy rozgrywek i jednokrotnie prześwietlić każdy zespół, aby poznać ich aspiracje, dążenia, a przede wszystkim możliwości i umiejętności. Oczywiście – bieżąca analiza jest wciąż niezwykle istotna. Jeżeli jednak ta wstępna zostanie przeprowadzona w odpowiedni sposób, ułatwi to każdą kolejną i sprawi, że typowanie będzie przynosiło znacznie lepsze efekty.

polski bukmacher bonus bez depozytu
Bukmacher STS – bonus bez depozytu 29 PLN z kodem promocyjnym: BETONLINE

Przy typowaniu hokeja warto zwracać uwagę na doniesienia odnośnie kontuzji. Te zdarzają się tutaj bardzo często, co wynika przede wszystkim ze specyfiki tego właśnie sportu i nie jest wcale czymś dziwnym. Warto też patrzeć na to, jakim składem dysponuje konkretna drużyna. Nie tylko tym wyjściowym. Zmiany w hokeju są bardzo dynamiczne, a przez to obstawianie hokeja wymaga znacznie szerszego podejścia do całej dyscypliny.

Jeżeli planujemy bycie skutecznym, wręcz musimy znaleźć sobie solidne źródło typówTypy bukmacherskie nie są co prawda czymś, na czym można ślepo polegać. Są jednak świetne w nakierunkowaniu na właściwy rynek bukmacherski. Koniecznie więc znajdźmy miejsce, w którym pozyskamy dużo informacji na temat hokeju (niekoniecznie typów, ale i doniesień spoza boiska). Najpewniej będzie to zagraniczny serwis internetowy, gdyż w Polsce temat hokeja często jest pomijany. Zastosowanie się do tych wszystkich – bardzo ogólnych i praktycznych – wskazówek sprawi, że zakłady bukmacherskie właśnie na hokej będą po prostu skuteczne, a przez to i przyjemniejsze.