Co obstawiać na Euro 2020? Gdzie najlepsze zakłady?

Mistrzostwa Europy już wkrótcę! W czerwcu rozegrany zostanie mecz otwarcia i to właśnie cały ten (i część kolejnego) miesiąc będzie olbrzymim świętem piłki nożnej. Ręce zacierają na to kibice z całego świata – ale nie tylko oni, gdyż będzie to święto również dla operatorów bukmacherskich. Nie od dziś wiadomo bowiem, że tego typu imprezy są doskonałym pretekstem do spróbowania swoich sił w obstawianiu meczy. Jak jednak robić to z głową i co należy wiedzieć zanim w ogóle pomyśli się o obstawianiu Euro 2020? Czy już teraz, a zatem na kilka miesięcy przed oficjalnym startem mistrzostw, można zacząć obstawiać? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym krótkim poradniku bukmacherskim.

Co obstawiać na Euro 2020
Co obstawiać na Euro 2020? Gdzie najlepsze zakłady?

Euro 2020 – nietypowa formuła, duże emocje gwarantowane

Euro 2020 to impreza dość nietypowa, przynajmniej porównując ją w poprzednimi edycjami tych mistrzostw. W związku z tym należy wiedzieć, o czym powinno się pamiętać w przypadku tego konkretnego wydarzenia – wiedza ta może okazać się kluczowa w obstawianiu nie tylko spotkań, ale też zakładów specjalnych (więcej o tym, na co można stawiać – w kolejnym akapicie). W związku z tym pamiętajmy, że:

  • Euro 2020 odbywać się będzie w 12 miastach-gospodarzach, umiejscowionych w 12 różnych państwach. Mecze będą rozgrywane w Kopenhadze (Dania), Amsterdamie (Holandia), Bukareszcie (Belgia), Dublinie (Irlandia), Bilbao (Hiszpania), Budapeszcie (Węgry), Glasgow (Szkocja), Monachium (Niemcy), Baku (Azerbejdżan), Petersburgu (Rosja), Rzymie (Włochy) oraz Londynie (Anglia);
  • Jeżeli państwo danego gospodarza dostało się do fazy grupowej, będzie grało u siebie – w znacznym stopniu ułatwi to kibicom sprawę, nie zmuszając ich do zbędnego podróżowania;
  • Spotkania barażowe będą połączone z Ligą Narodów – po 4 najlepsze drużyny z każdej dywizji tej ligi utworzą swoistą grupę barażową i stoczą mini-turniej o to, która z nich dostanie się na Euro 2020 i trafi do jeszcze niepełnych grup;
  • Polska dostała się na mistrzostwa drogą eliminacji – nie będzie więc brała udziału w barażach; to trzecie z rzędu (a jednocześnie trzecie w całej historii) wystąpienie naszej reprezentacji właśnie w ramach tej imprezy;
  • Mistrzostwa rozpoczną się 11 czerwca i potrwają równo miesiąc, a zatem dokładnie do 11 lipca.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Zakłady bukmacherskie na Euro 2020 – co można już obstawiać?

Choć Mistrzostwa Europy 2020 jeszcze się nie rozpoczęły, a baraże jeszcze nie rozlosowały ostatnich drużyn, które zasilą grupy C, D, E oraz F, już teraz większość bukmacherów w Polsce daje możliwość obstawiania. W większości związana jest ona z wybranymi spotkaniami fazy grupowej, ale tylko takimi, w których obie drużyny są już znane. Możliwe jest też zakładanie kuponów długoterminowych, w których obstawia się to, kto wygra całe mistrzostwa (tutaj warto spojrzeć poniżej na nasze typy, które mogą podsunąć kilka pomysłów na największych faworytów), albo też nawet kto zostanie królem strzelców. Wciąż są to jednak zakłady obarczone dużym ryzykiem i dawką niepewności.

Bukmacherzy na Euro 2020 często oferują również opcje, w których zakładamy się o to, komu uda się wyjść z grupy. Największym zainteresowaniem w tym przypadku cieszy się oczywiście Polska, która z jednej strony może być czarnym koniem turnieju, zwłaszcza po przejściu przez eliminację w niemal bezbłędny sposób, ale równie dobrze może nie podołać zadaniu i zakończyć zmagania właśnie na fazie grupowej.

Typy na Euro 2020 w poszczególnych grupach

Grupa A

Państwa w grupie: Turcja, Włochy, Walia i Szwajcaria.

W grupie A jest zdecydowanie jeden faworyt – są nim Włochy, które większość bukmacherów stawia właśnie na piedestale. Ciekawie będzie się prezentowała walka o drugie miejsce – zwłaszcza, że Walijczycy dotarli do półfinału w poprzedniej edycji Mistrzostw Europy, a Turcji i Szwajcarii nie brakuje zacięcia oraz chęci do odnoszenia sukcesów. Papier jest zresztą właśnie za Turkami i Szwajcarami, którym najlepiej poszło w grupie eliminacyjnej i których forma jest po prostu bardzo wysoka.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Grupa B

Państwa w grupie: Dania, Finlandia, Belgia i Rosja.

Grupa B to kolejna o bardzo wyrównanych reprezentacjach, spośród których wyróżnia się jednak Belgia. Belgowie znani są z solidnego zespołu, który na każdych mistrzostwach pokazuje bardzo wysoki poziom umiejętności. Bardzo dużym zaskoczeniem i niespodzianką tych mistrzostw może być Finlandia, dla której sam awans – wywalczony potem i krwią – był niesamowitym sukcesem, a forma, w jakiej są jej piłkarze jest na tyle wysoka, że może zapewnić im co najmniej drugie miejsce. Mimo dobrych eliminacji i zdecydowanego pretendowania do miana czarnego konta Finlandii, bukmacherzy bardziej skłaniają się ku drużynom Rosji i Danii jako potencjalnym awansującym. 

Grupa C

Państwa w grupie: Holandia, Ukraina, Austria oraz zwycięzca barażu A/D.

W grupie tej zdecydowanym faworytem – zarówno kibiców, jak i bukmacherów – są Holendrzy. Jest to dość paradoksalne, ponieważ nie dostali się oni na ostatnie Mistrzostwa Europy i Świata. Na poprzednich jednak pokazywali klasę, a niegdyś byli nawet złotymi medalistami Mistrzostw Europy, często trafiając też na inne miejsca na podium. Bardzo możliwe, że będą chcieli powtórzyć sukcesy – zwłaszcza, że pozostałe drużyny wyprzedzają nie tylko na papierze.

Walka o drugie miejsce może być ciekawa, gdyż zarówno Ukraina, jak i Austria są zażarte i potrafią zaskakiwać. Z tym, że ta druga już nie wykorzystała kiedyś swojej przewagi i nie osiągnęła sukcesu na mistrzostwach, w których wygraną każdy jej przypisywał. Wiele namieszać może kolejny zespół z baraży.

ewinner dobry bukmacher
Nowa oferta darmowych bonusów od bukmachera eWinner

Grupa D

Państwa w grupie: Anglia, Chorwacja, zwycięzca barażu C i Czechy.

W grupie D najciekawiej zapowiada się spotkanie Anglii z Chorwacją, dla których będzie to rewanż za półfinał Mistrzostw Świata sprzed dwóch lat. Wtedy, dość sensacyjnie, wygrała reprezentacja Chorwacji. Teraz jednak za Anglią będzie stała własna publiczność, więc przed Chorwatami będzie naprawdę ciężkie zadanie do wykonania. Ich mecz będzie zresztą meczem otwarcia w tej grupie – zdefiniuje więc poniekąd to, co dalej będzie działo się w grupie i jak bardzo któraś z tych drużyn będzie się musiała starać, by osiągnąć sukces i awansować. A pamiętajmy przy tym wszystkim, że remis również wchodzi w grę – ba, jest nawet bardzo prawdopodobny. Nieco z boku stoją Czesi, których nie typuje się na drużynę zdolną do awansu przy takim zestawieniu rywali. Piłka bywa jednak przewrotna, a wysokie kursy właśnie na Czechów mogą kusić każdego, kto siedzi w zakładach bukmacherskich i doskonale wie, jak przewrotny i nieprzewidywalny potrafi być sport. Pamiętajmy też, że grupa jest wciąż niepełna, a to od ostatniej drużyny, która dołączy do stawki będzie zależało bardzo dużo, choć bardzo możliwe, że jedynie w dolnej części tabeli.

Grupa E

Państwa w grupie: Hiszpania, Szwecja, Polska oraz zwycięzca barażu B.

Grupa E z perspektywy polskich kibiców i bukmacherów wygląda ciekawie nie tylko na obecność reprezentacji Polski, ale też przez to, że zetrze się ona z potężną Hiszpanią. Mimo wszystko, to właśnie Hiszpanie są faworytami i zapewne pewniakiem, jeżeli chodzi o awans z pierwszego miejsca. Walka o drugie miejsce będzie ciekawa, jednak to Polska jest najbliżej jego. Zwłaszcza po tak szybkim i płynnym przejściu przez fazę eliminacyjną. Wiele jednak zależy od tego, kto dołączy do tej grupy z baraży – to właśnie z nim stoczymy bowiem pierwszy mecz, który często okazuje się tym decydującym o losach naszej drużyny. Drugi mecz, kilka dni później, stoczymy z Hiszpanią i już sam remis z nią jest wersją bardzo optymistyczną. Szwecja powinna nam sprawić najmniejszy problem, aczkolwiek jej historia pokazuje, że często potrafi zaskoczyć.

Grupa F

Państwa w grupie: zwycięzca barażu A/D, Portugalia, Francja i Niemcy.

Grupa F, przez wielu uważana za najmocniejszą na tych mistrzostwach, zawiera w sobie aż trzech faworytów całych mistrzostw (z trzech obecnie znanych drużyn, które się w niej znajdują). To właśnie z tego powodu jest nazywana „grupą śmierci”. Portugalczycy podchodzą do mistrzostw jako obrońcy tytułu Mistrzów Europy sprzed 4 lat, natomiast Francuzi są obecnymi Mistrzami Świata. Niemcom również nie należy odmówić potęgi, gdyż przez większość bukmacherów uznawani są za „drużynę turniejową”, doskonale radzącą sobie w rozgrywkach międzypaństwowych. Z uwagi na to, że tylko dwa pierwsze miejsca zagwarantują udział w kolejnej fazie rozgrywek, mecze tutaj będą po pierwsze bardzo emocjonujące, a po drugie – wyjątkowo wyrównane.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Mimo wszystko jednak wiele skłania się ku awansowi Francji z pierwszego miejsca. Najmniej szans daje się z kolei drużynie Niemiec (przynajmniej w obecnym zestawieniu), która choć cechuje się solidnością, nie odnosiła ostatnio wielkich sukcesów w mistrzostwach.

Szanse Polski na Euro 2020 – czy warto na nią stawiać?

Jak już zostało wspomniane powyżej, Polska znajduje się w grupie E, której pełen skład nie jest jeszcze znany. W chwili obecnej Polska, w szczególności według bukmacherów, ma spore szanse na awans z fazy grupowej Mistrzostw Europy. Świadczyć o tym może przede wszystkim doświadczenie całego zespołu, ale też to, jak radził on sobie w fazie grupowej rywalizacji. Wiele na temat tego, czy na Polskę warto stawiać powiedzą mecze towarzyskie, zaplanowane na miesiące przed samą imprezą. To właśnie po nich będzie się miało większy wgląd nie tylko na temat Polski, ale też jej bezpośrednich rywali – a na tej podstawie można już wyciągnąć bardzo wymierne wnioski.

Podsumowanie

Euro 2020 to mistrzostwa, które na kilka miesięcy zamieniają każde miasto w stolicę piłki nożnej. Ekscytują każdego, nawet najmniej zagorzałego fana piłki nożnej. Jest to też idealny moment na rozpoczęcie swojej przygody z zakładami bukmacherskimi – zwłaszcza, że dzięki nim można jeszcze bardziej zwiększyć emocje towarzyszące każdemu spotkaniu. Zanim jednak się nimi zainteresujemy, warto, abyśmy przemyśleli każdą decyzję i spojrzeli na każdy zespół, który weźmie udział w rywalizacji. Znacznie zwiększy to nasze szanse i sprawi, że obstawianie będzie nie tylko przyjemne i wzmagające emocje, ale też po prostu rentowne.