Transmisje meczów w ofercie polskich bukmacherów

Darmowe transmisje meczów są aktualnie czymś, co można bardzo łatwo znaleźć w obrębie oferty głównej polskich bukmacherów. Jest to po części wynikiem nieustającej konkurencji na polskim rynku zakładów wzajemnych. To właśnie ona pcha operatorów ku oferowaniu większej ilości zachęcających ich klientów do rejestracji rzeczy – koniecznie w ilości i jakości lepszej od tej prezentowanej przez konkurencję. Czy jednak tego typu darmowe streamy są warte uwagi? Jakie wymagania trzeba spełnić, aby pozyskać do nich dostęp i skąd się wzięła ich popularność? Te wszystkie kwestie postaramy się poruszyć w naszym dzisiejszym wpisie.

Transmisje meczów w ofercie polskich bukmacherów
Transmisje meczów w ofercie polskich bukmacherów

Dlaczego transmisje meczów u bukmacherów są tak popularne?

Współcześnie coraz mniej osób posiada dostęp do telewizji satelitarnej czy cyfrowej. Przestawianie się na usługi abonamentowe (zwłaszcza filmowe) pozbawia je dostępu do kanałów sportowych, które oferują transmisje meczów – rodzi tym samym konieczność poszukiwania alternatyw. Bukmacherzy stanowią jedną z tych ciekawszych, bo pozwalających – jak to się mówi – upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Darmowe transmisje meczów są u nich bardzo popularne, gdyż w znakomity sposób uzupełniają ich ofertę na zakłady na żywo, zainteresowanie którymi ostatnimi czasy wręcz szybuje w górę. Dzięki nim klienci mogą oglądać konkretne spotkanie i na bieżąco w jego trakcie podejmować decyzje bukmacherskie, zależne od aktualnej sytuacji na boisku.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Co bardzo ważne, transmisje ułatwiają dokonywanie błyskawicznej analizy i natychmiastowe przeradzanie jej w zakłady sportowe. Pomagają zatem nie tylko obstawiającym, ale i samym bukmacherom (generują im większy przychód). Co ważne, są czymś bardzo wygodnym, dostępnym wszędzie (dzięki bukmacherskim aplikacjom mobilnym), a – co najważniejsze – bezpłatnym. Ale czy na pewno?

Wymagania związane z otrzymaniem dostępu do transmisji

Bezpłatność w przypadku transmisji oferowanych przez bukmacherów jest kwestią sporną. Prawda, Polscy bukmacherzy nie pobierają opłat za korzystanie z nich. Jest jednak pewne „ale”, a są nim pewnego rodzaju wymagania, które narzucają na swoich klientach. Dopiero po ich spełnieniu mogą oni korzystać z usługi. Poniżej prezentujemy kilka tych najpopularniejszych.

  • Obowiązek rejestracji – z tym wymaganiem mamy do czynienia zdecydowanie najczęściej. Nie ma się zresztą czemu dziwić – bukmacherzy transmisje traktują jako środek do pozyskiwania nowych klientów. Nie chcą ich zatem oferować osobom nieposiadającym konta w obrębie ich serwisu.
  • Wymóg weryfikacyjny – występuje on bardzo rzadko i zakłada konieczność dokonania pełnej weryfikacji konta zanim otrzyma się dostęp do transmisji. Ma to dużo sensu, gdyż weryfikacja najczęściej związuje klienta z bukmacherem (technicznie tego nie robi, w praktyce jednak klient czuje się związany).
  • Posiadanie dodatniego salda – bardzo pożądany wymóg, który odblokowuje dostęp do wszystkich transmisji na cały okres posiadania dodatniego salda na własnym wirtualnym koncie użytkownika.
ewinner dobry bukmacher
Nowa oferta darmowych bonusów od bukmachera eWinner
  • Obstawianie meczu – częsty wymóg, w ramach którego bukmacher odblokowuje dostęp do wszystkich transmisji dopiero wtedy, gdy użytkownik obstawi dowolne spotkanie. Dostęp jest zwykle przyznawany czasowo (zazwyczaj na dobę).

Warto zaznaczyć, że mało który bukmacher narzuca wszystkie wspomniane wyżej wymagania. Większość z nich skupia się na maksymalnie dwóch ze wszystkich powyższych.

Najistotniejsze fakty na temat streamów meczów u polskich operatorów

Bukmacherzy, którzy oferują transmisje meczów zawsze robią to w ograniczonym zakresie. Mamy na myśli to, że żaden nie przedstawia pod tym względem w pełni kompleksowej i po prostu kompletnej oferty. Wynika to oczywiście z kwestii czysto finansowych. Oferowanie transmisji wymaga bowiem od buka wykupienia stosownej licencji (tej samej, którą muszą nabyć telewizje celem zamieszczania ich w swojej ofercie), a następnie rokrocznego jej przedłużania. Właśnie to przyczynia się do dynamizmu oferty na transmisje. To, że dany buk w jednym sezonie prezentuje ofertę na streamy z Bundesligi nie oznacza, że w kolejnym również będzie to robił. Co jednak bardzo istotne, fakt obecności danych rozgrywek w ofercie na transmisje oznacza, że wszystkie mecze z danego sezonu będą emitowane przez bukmachera. Jest to gwarant nie tylko ich obecności, ale też tego, że buk każdy mecz będzie się starał zawrzeć w swojej ofercie na zakłady na żywo.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Transmisje meczów u większości bukmacherów oferowane są w bardzo wysokiej jakości, jednak w większości przypadków bez profesjonalnego komentarza sportowego. Każdy buk oferuje specjalny player, w ramach którego można wstrzymywać transmisję czy regulować poziom jej głośności. 

Bukmacherzy z najlepszą ofertą na darmowe transmisje

W chwili obecnej dość wielu bukmacherów (STS, Forbet, Fortuna) decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty darmowych transmisji spotkań sportowych. Rejestrując się u któregoś z nich wcale niebezpodstawnie można oczekiwać obecności jak największej ich ilości – zwłaszcza jeśli celuje się w obstawianie w modelu LIVE.

Zdecydowanie najlepiej pod kątem transmisji wypada STS. Lider polskiego rynku bukmacherskiego daje do nich dostęp już od wielu lat i na ich przestrzeni zdołał sobie wypracować bardzo szeroką ofertę właśnie na nie. Imponuje przede wszystkim pod kątem piłki nożnej, gdyż zdołał wykupić licencję na większość najpopularniejszych lig europejskich. Oglądać u niego można streamy z ligi niemieckiej, szwajcarskiej, włoskiej, greckiej, holenderskiej, duńskiej. Poza piłką nożną na coś dla siebie mogą liczyć wielbiciele tenisa, siatkówki, koszykówki czy piłki ręcznej. Transmisje są przez niego oferowane każdemu, kto postawił dowolny zakład w przeciągu ostatnich 24 godzin.

Jeżeli chodzi o transmisje bardzo dobrze pod ich kątem wypada też bukmacher Fortuna. Jako jeden z nielicznych pozwala oglądać hiszpańską La Liga oraz francuskie Ligue 1. Sam w sobie oferuje także mecze w tenisa, siatkówkę, snookera, badmintona i wiele innych. Od swoich klientów wymaga z kolei zaledwie posiadania dodatniego salda na swoim własnym koncie. To wystarczy, by mieć dostęp do całej usługi.