Typowanie u bukmachera – co najlepiej obstawiać?

W naszym kraju obstawianie u bukmachera jest możliwe w 100% legalnie. Wystarczy wybrać odpowiednią firmę zajmującą się grami hazardowymi i jak tylko spełnia się wszystkie warunki i ma się ochotę na spróbowanie tego typu rozrywki, to jest to jak najbardziej zgodne z prawem. Wielu zainteresowanych bukmacherką osób chciałoby spróbować, jednak nie wie od czego zacząć. Wielość bukmacherów i przyciąganie graczy ogromnymi bonusami i darmową gotówką, a także specjalistyczne słowa mogą nieco namieszać. Dzisiaj przybliżymy informacje na temat samej istoty bukmacherki – tego, jak wybrać najlepszą ofertę bukmachera, na czym się skupić podczas podjęcia ostatecznej decyzji, oraz przede wszystkich – co najlepiej typować. Wszystko to i o wiele więcej już za moment.

jak obstawiać zakłady
Typowanie u bukmachera – co najlepiej obstawiać?

Zmiany u bukmacherów w Polsce – nowelizacja Ustawy Hazardowej

Na samym początku warto zacząć od tego, że w 2017 roku o 180 stopni zmieniło się podejście do hazardu w naszym kraju. Od tego momentu każdy, kto chciał prowadzić tego typu firmę na terenie naszego kraju musiał spełnić wiele wymogów, aby otrzymać licencję od Ministerstwa Finansów, która daje możliwość organizowania gier hazardowych w Polsce. Z tego względu wiele stron bukmacherskich oraz kasynowych musiało zniknąć z naszego rodzimego rynku – w tym wielcy bukmacherzy jak Bwin, Bet365, czy Betclic. Wszystko dlatego, że nie były one zainteresowane wyrobieniem takiego zezwolenia. Warunki, które postawiło ministerstwo, aby móc ubiegać się o licencje to: posiadanie strony w języku polskim oraz z polską domeną internetową, odprowadzanie podatków od poszczególnych kuponów graczy, a także rozliczanie się przez firmę bukmacherską w naszym kraju, czy pełna weryfikacja wszystkich zainteresowanych osób zakładających konto u danego bukmachera. Musi być ono sprawdzone na podstawie dokumentu tożsamości i ma to zapobiegać grze nieletnich, a także osób, które otrzymały zakaz na udział w grach hazardowych.

Dzięki takim przepisom zakłady bukmacherskie w Polsce weszły na kolejny, wyższy poziom. Teraz nie ma szans korzystania z usług nielegalnych firm, ponieważ są one blokowane w naszym kraju przez odpowiednie służby. Również firmy, które otrzymały już licencję działają w bardzo profesjonalny sposób i nie odstają od najlepszych firm bukmacherskich na świecie. Na ten moment mamy już prawie 20. legalnych bukmacherów i liczba ta stale rośnie. Taka konkurencja oczywiście powoduje dodatkową mobilizację i motywację dla swoich rywali, co tylko napędza rozwój każdego z nich.

Czym kierować się w wyborze bukmachera?

Gdy dana osoba podejmie taką decyzję, że chce rozpocząć obstawianie meczów, czeka ją trudny wybór. Teraz przychodzi moment na wybór bukmachera, któremu powierzy się swoje pieniądze i przyszłe kupony. Czym w takim razie się kierować?

Po pierwsze proponujemy, aby zainteresowana osoba przejrzała oferty wszystkich bukmacherów. Tam należy szukać przede wszystkim sportów, które nas interesują. Oczywiście nigdy nie jest się ekspertem we wszystkich dyscyplinach, dlatego warto skupić się na tych, które sami wcześniej uprawialiśmy, lub interesujemy się nimi od wielu lat. Gdy jest to piłka nożna, czy koszykówka, to będą one dostępne u każdego z bukmacherów. Co innego, jeśli dana osoba interesuje się chociażby poszczególnymi sportami zimowymi, jak slalom, biathlon, czy skoki narciarskie. Wtedy już trzeba zajrzeć w oferty bukmacherów.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Kolejnym ważnym aspektem jest sprawa bonusów i promocji. To one zwykle służą do przyciągania zainteresowanych obstawianiem, potencjalnych nowych typerów. Na rynku możemy znaleźć bukmacherów oferujących 1000, 2000, czy nawet 5000 złotych bonusu od pierwszej wpłaty. Wtedy warto jest zwrócić uwagę na wymogi kursowe oraz obrotowe danej firmy na temat takich bonusów. Na ten moment praktycznie każdy bukmacher daje coś od siebie nowym typerom. Wymogi są różne, od trzykrotności, po sześciokrotność obrotu, z kursem minimalnym 1.90, 2.0, czy 3.0. Zakłady SOLO, AKO lub kombi. Naprawdę to ma znaczenie, i warto wybrać takiego bukmachera, który ma najlepsze warunki. Ale to znowu – trzeba zagłębić się w regulaminy poszczególnych firm.

Dobrym sposobem, aby zweryfikować to, czy wszystko, co bukmacher napisał na swojej stronie, zgadza się z rzeczywistością jest poczytanie informacji i opinii na forach internetowych dotyczących gier hazardowych. Tam to właśnie biorący udział, zwykle czynni typerzy decydują podzielić się swoimi odczuciami na temat poszczególnych bukmacherów. Dopiero wtedy najlepiej jest zdecydować gdzie najlepiej chętne osoby powinny założyć swoje konto. Wtedy czeka już tylko proces rejestracji, który jest stosunkowo krótki i prosty – trwa zwykle kilkanaście minut i polega na wprowadzeniu danych do formularza.

Co najlepiej obstawiać – przykłady sportów

Gdy wszystkie formalności już są wypełnione, to czas przejść do tego, co najbardziej interesuje nowych graczy, którzy wyrazili chcą spróbować swoich sił w bukmacherce.

Na samym początku warto jest znaleźć swój typ zakładów, który gracze mogą sami wybrać. Chodzi mianowicie o zakłady typu SOLO, AKO i kombi. Pierwszy z nich, jak sama nazwa wskazuje dotyczy pojedynczego zakładu. Polega on na wybraniu jednego zdarzenia, wniesienia odpowiedniej sumy i… tyle. Stawiając – dla przykładu – na piłkę nożną i wynik meczu jednotorowy ( czy wygra gospodarz, gość, czy padnie remis) jest 33% szans na potencjalną wygraną. Statystycznie, to właśnie w zakładach SOLO gracze mogą wygrać najszybciej. Jednak w tym przypadku, aby odczuć wygraną, zainteresowani gracze musieliby postawić wyższą sumę – ponieważ kurs jednego zdarzenia wyższy niż 3.0-4.0 jest naprawdę ciężko trafić.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Kupony typu AKO, to dwa lub więcej zdarzeń na jednym zakładzie. Kursy takich kuponów są zwykle wyższe i optymalną liczbą takich kuponów określa się maksymalnie 3-4 zdarzenia. Więcej jest trafić piekielnie trudno, chociaż oczywiście fanów tak zwanych „taśm” jest wielu. Czasami zdarza się, że gracze mogą wygrać za 10 złotych – kilkaset, jednak trafienie czegoś takiego jest naprawdę rzadkie.

Zakłady typu kombi są typami systemowymi i gracze sami mogą zdecydować ile zakładów musi im wejść, aby otrzymać chociaż część wygranej. Jest to jednak przeznaczone dla bardziej zaawansowanych typerów, którzy już niejeden kupon mają za sobą.

Jeśli chodzi już o same zdarzenia, nad którymi warto się pochylać – to należy wrócić do samego początku – każdy musi znaleźć swoją dyscyplinę. Dopiero wtedy możemy mówić o tym, co najlepiej obstawiać. Postaramy się opisać każdą z najpopularniejszych dyscyplin.

Piłka nożna

Bez dwóch zdań jest to najpopularniejszy sport świata. Tutaj gracze mogą obstawiać praktycznie wszystko – nawet to, która z drużyn rozpocznie pierwszą połowę meczu, czy to, że rezerwowy w spotkaniu dostanie czerwoną kartkę. Kombinacji mamy setki, ale najlepiej skupić się na kilku podstawowych. Na początku należy pamiętać, że w każdej z dyscyplin sportowych najważniejsze są statystyki i ich analiza. Bez tego nie ma co nawet do typowania sportu podchodzić. To one często dają możliwość poprawnego wytypowania kuponu. Dobrze jest rozpocząć od stawiania na wyniki spotkań, czy to z podpórką (czyli remis lub zwycięstwo gospodarzy/gości), czy jednotorowo.

ewinner dobry bukmacher
Nowa oferta darmowych bonusów od bukmachera eWinner

Ciekawymi zakładami są także te na ilość rzutów rożnych, czy kartek w danym spotkaniu. I tutaj właśnie statystyki mogą zainteresowanym typerom pomóc. Są mecze podwyższonego ryzyka, jak większość spotkań derbowych, czy odwiecznych rywali. Wtedy nie trudno domyślić się, że nikt nie odstawi nogi i będzie stosunkowo dużo kartek. To samo tyczy się spotkań, w których grają dwie drużyny z różnych miejsc tabeli – chociażby lider z przedostatnią ekipą. Wtedy możemy liczyć na spora liczbę bramek w spotkaniu lub wiele rzutów rożnych. Są także niektóre ligi, jak chociażby Serie B we Włoszech, które słynie z remisów. Dlatego można w takiej lidze obstawiać właśnie tego typu zakłady. Kursy na podział punktów zwykle oscylują w granicach 2.0-3.0, a to już naprawdę dobra oferta.

Hokej

Może w naszym kraju nie jest on aż tak popularny, jak chociażby w Rosji, Kanadzie, czy Finlandii, ale również ma spora liczbę fanów w Polsce. Dla osób interesujących się hokejem również mamy kilka propozycji. Przede wszystkim hokej to wiele bramek w każdym spotkaniu. Zakłady na over 4.5, czy over 5.5 bramki są już „w cenie” i kursy na takie zdarzenia są wysokie i mogą przynieść graczom zarobek. Wystarczy znaleźć drużyny, które grają mocno ofensywnie i można obstawiać. W tym sporcie możemy również zdecydować się na zakłady dotyczące wygrywania poszczególnych tercji. To również można wyliczyć z analizy statystycznej, który zespół, w której części spotkania dominuje i kiedy strzela bramki.

Tenis

Jeśli chodzi o kolejny sport, który warto obstawiać, to jest to na pewno tenis. Na tej dyscyplinie – jeśli zna się jej specyfikę – można naprawdę zarobić. Często kursy na poszczególnych graczy diametralnie się różnią i wyglądają chociażby tak, że na jednego z tenisistów mamy kurs 1.20, a na drugiego 7.0. Oczywiście jest kilku tenisistów, którzy zwykle wygrywają, ale mamy grono takich, którzy mimo swojego wysokiego miejsca w rankingu czasem spotkania określane „must win” – przegrywają. Wszystko zależy od przeciwnika, nawierzchni, czy terminarza rozgrywek. Ale taką wiedzą mogą pochwalić się w większości ci, którzy rozgrywki tenisa i jego specyfikę mają w małym palcu. Warto jest również typować podczas trwania zdarzenia na „live”, ponieważ wtedy widać, w jakim stanie i jakiej formie jest dany zawodnik. Sporty indywidualne są dość specyficzne, ponieważ koledzy nie nadrobią nic za nich, ani im nie przeszkodzą, dlatego warto obserwować samo zachowanie takiego zawodnika.

A może skupić się na sportach niszowych?

Co ciekawe, warto jest czasami skupić się na sportach, które nie są aż tak popularne. Wynika to z faktu, że kiedy typerzy posiadają ogrom statystyk na przykład na mecz piłkarski, to taki sam dostęp posiada również bukmacher. Kolejnym aspektem jest to, że piłka nożna, czy koszykówka jest tak dobrze znana, że trudno jest o złe dobranie kursów przez osoby ustalające je u bukmacherów. Co innego, gdy sport jest naprawdę niszowy i stworzenie odpowiednich algorytmów, czy sprawdzanie samych statystyk przez bukmacherów przy ustalaniu kursów nie wystarczy. Gdy dany typer jest ekspertem w takim sporcie – chociażby w żużlu, czy kolarstwie, to ma on swego rodzaju przewagę nad kursami, ponieważ sam wie, co może wydarzyć się w danym spotkaniu, biegu, czy odcinku kolarskim. Czasem można zaryzykować, jeśli danemu typerowi wydaje się, że zdarzenie po kursie 5.0, czy 8.0 może zostać trafione. Podobnie tyczy się to siatkówki, gdy grają dwie ekipy ze skrajnych miejsc w tabeli, to można zaryzykować na obstawienie wygrania chociażby jednego seta przez tę słabszą drużynę. Kursy mogą być wysokie, a zwycięstwo jak najbardziej możliwe.

polski bukmacher bonus bez depozytu
Bukmacher STS – bonus bez depozytu 29 PLN z kodem promocyjnym: BETONLINE

Jak widać obstawianie to żmudna praca, która polega na analizowaniu statystyk i wynajdywaniu spotkań, które mogą okazać się zwycięskie, mimo wyższego kursu ustanowionego przez bukmachera. Oczywiście, każdy, kto chce typować, może to robić po swojemu. Jednak żeby móc osiągać przy samym typowaniu również swego rodzaju korzyści, jakimi niewątpliwie są wygrane zakłady, trzeba się przy tym mocno natrudzić.

Lista TOP3 najciekawszych ofert bukmacherskich

Na sam koniec postanowiliśmy przybliżyć ofertę trzech bukmacherów, u których – naszym subiektywnym zdaniem – można założyć konto, gdy dana osoba zdecyduje się na obstawianie u bukmacherów. Najlepsi bukmacherzy w Polsce wybierani sa przez typerów, to dzięki ich opiniom możemy dowiedzieć się jak faktycznie przedstawia się oferta firm, bonusy czy kursy.

Pierwszym bukmacherem jest na pewno www.STS.pl. Jeden z najpopularniejszych na całym rynku, który znają również osoby niezwiązane z bukmacherką. W ofercie tej firmy znajdziemy kilkanaście dyscyplin sportowych – od tych najpopularniejszych, przez sporty motorowe, czy zimowe, aż do takich jak dart, unihokej, czy snooker. Poza tym zdarzenia na sporty wirtualne, oraz najlepiej rozwinięta strefa e-sportowa, z takimi grami jak: Dota 2, Counter Strike, Legaue of legends, czy StarCraft. STS to również jedyny bukmacher z zakładką Betgames, czyli grami kasynowymi połączonymi z bukmacherką. To oczywiście nie wszystko. STS to także możliwość oglądania wielu najważniejszych spotkań z przeróżnych dyscyplin sportowych za pomocą STS TV, a także STS Pay, czyli jeden z najszybszych przesyłów pieniędzy z konta bukmachera na konto bankowe. Przechodząc do bonusów – STS daje swoim nowym, potencjalnym typerom do 1200 złotych za pierwszy depozyt,, 25 złotych freebetu, oraz wiele innych, okazjonalnych promocji – zarówno dla graczy internetowych, ale też stacjonarnych w salonach.

Następną firmą bukmacherską, która naszym zdaniem może sprostać nawet najbardziej wymagającym typerom jest LV BET. Jest to jedna z prężniej rozwijających się firm w całej branży. Ich głównym atutem są bonusy. Posiadają specjalny freebet dla wybranych – aż 50 złotych dla osób, które posiadają karnety na spotkania kilku wybranych drużyn piłkarskich. Chodzi dokładnie o Wisłę Kraków, Arkę Gdynia, Wisłę Płock, Zagłębie Sosnowiec, Widzew Łódź oraz Stal Mielec. Każdy, kto prześle bukmacherowi zdjęcie swojego karnetu otrzyma dokładnie 50 złotych na konto bonusowe. Poza tym bukmacher LV BET daje wszystkim graczom możliwość skorzystania z „Mistrzowskiego Pakietu Powitalnego” nawet do 1500 złotych od pierwszych dwóch depozytów. Co więcej twarzą bukmachera jest Kuba Błaszczykowski, co pokazuje, że firma mocno angażuje się w piłkę nożną. Poza tym „Multikozak”, czyli im więcej typów na kuponie, tym większa ewentualna wygrana, oraz „Europa bez podatku”, czyli kupony na Ligę Mistrzów i Ligę Europy z wygranymi +14%. Oferta bukmachera – jeśli chodzi o dyscypliny sportowe, bardzo przypomina tę od STS. Wśród sportów chętni gracze mogą obstawiać chociażby Formułę 1, MMA, czy baseball.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Ostatnim bukmacherem, którego zdecydowaliśmy się tutaj zamieścić jest Betclic. Zasługuje on na uwagę z kilku względów. Po pierwsze jest na ten moment jedynym bukmacherem, który musiał zniknąć w 2017 roku z powodu znowelizowanej Ustawy Hazardowej, ale dołożył wszelkich starań i wrócił na nasz rynek na początku 2019 roku. Od tego momentu zaczął działać w bardzo szybkim tempie i już jest wymieniany wśród jednych z lepszych bukmacherów w naszym kraju. Posiada on najwyższy cashback, czyli zakład bez ryzyka, nawet do 500 złotych (z kodem KOD550) jest to zakład o 50 złotych wyższy, który polega na zwrocie postawionych środków w przypadku niepowodzenia. Poza tym www.Betclic.pl oferuje swoim stałym graczom możliwość korzystania z kilku promocji. Pierwszą z nich jest „multi+”, czyli coś dla osób, które interesuje typowanie kuponów AKO. Przy obstawieniu minimum 5 zdarzeń każdy zainteresowany otrzyma +7% do ewentualnej wygranej. Przy każdym kolejnym zdarzeniu zwiększa się ewentualna, dodatkowa wygrana. Przy 13 i więcej zdarzeń na kuponie, gracze mogą otrzymać +50% do wygranej.

Betclic posiada również jeden z lepszy cashoutów – gracze mogą dokonać zwrotu środków nawet wtedy, gdy mecz jest w trakcie, a na dodatek jego wynik nie idzie po myśli typera. Oczywiście kwota jest wtedy minimalna, jednak gdy typer może otrzymać chociażby zwrot stawki z postawionego kuponu jest o wiele lepsze niż strata całej kwoty. Wszystko zależy oczywiście od tego ile zdarzeń jest na kuponie i ile z nich jest już trafionych. Jednak sam cashout jest bardzo „liberalny” i należy do jednych z najlepszych na rynku. Jeśli chodzi o samą ofertę, to jest przybliżona do poprzednich. Wiele dyscyplin sportowych, oraz e-sportowych, transmisje meczów na żywo i świetna, prosta i intuicyjna strona. Właśnie dlatego również Betclic musiał znaleźć się w tym zestawieniu.