Które systemy bukmacherskie są najlepsze do obstawiania?

W przypadku bukmacherskich zakładów sporo mówi się na temat początków (o tym jakiego powinno się wybrać buka, co należy typować). Jest to jak najbardziej słuszne, gdyż nierzadko ten okres trwa dosyć długo, zanim tak naprawdę uda się nam pojąć jak powinno się typować spotkania i w efekcie wygrywać, a nie wyłącznie wpłacać następne depozyty na konto u danego buka. Mało jednak mówi się na temat systemów bukmacherskich, czyli metod na pokonywanie bukmacherów, od których przecież zależne będą zarobki albo też i straty.

Które systemy bukmacherskie są najlepsze do obstawiania?
Które systemy bukmacherskie są najlepsze do obstawiania?

Skutecznie działające bukmacherskie systemy

Razem z uzyskiwanym poziomem doświadczenia w zakresie typowania bukmacherskich zakładów, gracze starają się poszukiwać czegoś zupełnie nowego, aby móc ogrywać buków. Bez wątpienia, kiedy uda się im poznać od poszewki świat bukmacherski i rodzaje kuponów, to nierzadko poszukują czegoś zupełnie nowego.

Chodzi tutaj o znalezienie coraz lepszych metod na obstawianie kuponów. Naprzeciw wychodzą nam wówczas tak zwane systemy bukmacherskie, które w większości sytuacji opracowano już wiele lat wstecz. W dalszej części artykułu, postaramy się przybliżyć tę tematykę i odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie – czy typowanie dzięki systemom może przynosić spodziewane zyski?

System płaska stawka

Kiedy pragniemy zacząć systemowe typowanie, to warto abyśmy skorzystali z tzw. płaskiej stawki. W rzeczywistości będzie to bardzo dobry system dla graczy początkujących, którzy zamierzają typować parę kuponów właśnie grając tego rodzaju zakładami.

System zwany płaską stawką, opiera się na typowaniu zakładów bez względu na typ kuponu czy też wysokość kursu za identyczną stawkę. Zwykle wygrany typer określa, czy będzie typował AKO czy SOLO – wszystko zależne będzie od tego, jakim dysponuje się budżetem.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Na początku, jednakże powinno się określić swoje miesięczne środki, które możemy przeznaczyć na poczet obstawiania Ligi Mistrzów, Ekstraklasy czy nawet esportu. I teraz najistotniejsza sprawa. Pojedynczy zakład, nie może przekraczać 4 procent naszej puli. Niewątpliwie, to my określimy kwotę oraz wkład procentowy, jednakże maksymalnie winno to być wskazane 4 procent. Eksperci, jednakże doradzają, iż optymalnie może to być 1,5-2 procent. Wówczas posiadamy aż 50 szans typowania za taką samą stawkę kuponów.

Dużą zaletą będzie fakt, iż nawet, jeżeli na początku takiego obstawiania będziemy mieć pewne kłopoty, to nie powinniśmy nazbyt wielu pieniędzy utracić, gdyż gramy swoją stawką stałą, wyliczoną z naszego maksymalnego budżetu na poczet typowania. Gracze mogą więc w łatwy sposób typować, jak również doskonale kontrolować własny portfel.

System nazywany płaską stawką, ma również pewne wady. Najważniejszą z nich będzie ta, iż nie można się dorobić typując takim sposobem. Zyski niewątpliwie będą, niemniej jednak na pewno nie gigantyczne. Dlatego też ten system, zalecany jest do stosowania na początku przygody z bukmacherką. Dzięki temu, możliwe będzie zdobycie cennego doświadczenia oraz przygotowanie się do następnych strategii.

Progresja podczas typowania na remis

Kolejnym, nieco odważniejszym systemem typowania, będzie na pewno progresja. Warto zaznaczyć na wstępie, czym ona tak naprawdę jest. Progresja jest rodzajem systemu typowania u Polskich bukmacherów, w którym zwiększane są stawki po przegranych kuponach. Oznacza to zatem, iż w każdym z kolejnych typów musimy zwiększać własny wkład, jednakże za tym idą także większe wygrane.

Najlepsze rozwiązanie to progresja w typowaniu na remis. System świetnie sprawdza się w zakresie zakładów SOLO, zaś najwyższe kursy znajdziemy właśnie w przypadku braku rozstrzygnięcia dla danego pojedynku. Podając tutaj przykład futbolu – gdyż statystycznie rzecz biorąc to właśnie ją zwykle typują gracze – najlepiej będzie obstawiać remisy. Spore wyzwanie może, jednakże stanowić odnalezienie drużyn, które dosyć często będą się dzieliły punktami pomiędzy sobą. My zalecamy zajrzeć do serie B, czy też przyjrzeć się nieco dokładniej na przykład hiszpańskiej lidze.

Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz

Znaleźć tam można drużyny, którym zdarza się dosyć często osiąganie takich rezultatów. Kursy na tego typu wydarzenia rozpoczynają się od 2.80, zaś kończą na 3.80. Dzięki czemu można liczyć na minimum 2,5 krotne zyski. Niewątpliwe typuje się za coraz to większe kwoty do chwili, aż nie wygra się swojego pierwszego kuponu. Wówczas powraca się do wyjściowej stawki i powtarza całość procesu.

W opisywanym systemie szanse na odniesienie zwycięstwa może nie są nazbyt wysokie niemniej, kiedy w końcu uda się nam właściwe wytypowanie zdarzeń pojedynczych z wysokimi kursami, to wyjdziemy z pewnością na duży plus. Warto będzie zatem śledzić zmagania drużyn i zajmować się progresją w typowaniu na remisy. Niestety należy zdawać sobie sprawę z tego, iż konieczne będą tutaj większe środki, aniżeli w wypadku płaskich stawek.

Martingale, system Kelly’ego

Teraz warto, abyśmy przeszli do opracowanych konkretnie systemów, które stworzono wiele lat temu. Każdy spośród nich wykorzystuje się we wszelkich typach hazardowych gier. Poniżej postaramy się przybliżyć dwa najbardziej rozpowszechnione systemowe rozwiązania:

Martingale

Martingale, jest jednym z najbardziej popularnych systemów na progresję w świecie hazardowym. Nierzadko starają się z niego korzystać na przykład gracze w kasynach, grając tym samym w ruletkę. Na jej przykładzie najłatwiej będzie wytłumaczyć działanie tejże strategii.

Chodzi w niej mianowicie o podwojenie każdej następnej stawki – niewątpliwie w wypadku niepowodzenia. I tak startując od 20 złotych. Tyle będzie wynosił nasz zakład. Jeżeli nie wejdzie, to następny dajemy za 40 złotych, następny za 80 złotych. Do chwili, aż uda się nam trafić własne wydarzenie.

legalne gry hazardowe w sts online
Jak grać legalnie w gry hazardowe w Polsce?

Przekładając to na bukmacherkę w systemie Martingale – istotne będzie to, żeby dokonać wyboru takiego zdarzenia, które może być prawdopodobne, ale jednak niepewne – dzięki temu kursy się zwiększą. I w tym przypadku warto wspomnieć, co zostało przekazane już powyżej. Remisy w piłkarskich meczach, będą w tym przypadku idealne.

W przypadku średniego kursu 3.0, typując trzy zakłady, które nie wejdą (20, 40 i 80 złotych), kolejny dajemy za 160 złotych. Nasz łączny wkład wynosi więc 300 złotych, kiedy kupon za 160 złotych zostanie wytypowany poprawnie – po kursie uśrednionym 3.0, to na naszym koncie depozytowym pojawi się 422 złote.

System Kelly’ego

Druga ze strategii, do której powstania doszło już prawie 60 lat wstecz, to tak zwany system Kelly”ego. Jest bardziej złożony – twórca amerykański tegoż kryterium, posłużył się w jego przypadku pewnym równaniem:


(BP-Q)/B,

gdzie:

  • Q – prawdopodobieństwo porażki (1-P),
  • P – prawdopodobieństwo sukcesu w typowaniu,
  • B – kurs dziesiętny, który został pomniejszony o współczynnik „1”.

Najłatwiejsze będzie zrozumienie tego na odpowiednim przykładzie. Załóżmy, iż udało nam się znaleźć odpowiedni typ po kursie 1,90. Wyliczyliśmy prawdopodobieństwo 55 procent, teraz powinniśmy wyliczyć, jaki procent własnego maksymalnego budżetu na poczet zakładów możemy w tej sytuacji postawić przy wykorzystaniu powyższego wzoru.