Najważniejsze turnieje i imprezy piłkarskie tego roku

W sezonie 2022/23 na osoby obstawiające piłkę nożną czekają nie lada emocje. W tym właśnie czasie rozegrane zostanie bowiem sporo imprez większego formatu – nie tylko międzynarodowych, ale tych na polu krajowym, w wielu państwach słynących z wysokiego poziomu jeżeli chodzi o futbol. Przygotowaliśmy przegląd tego typu imprez i wszystkie najważniejsze informacje na ich temat.

Imprezy piłkarskie w sezonie 2022/23 – co warto obstawiać?

Zdecydowanie najważniejszą imprezą tego roku, mającą charakter reprezentacyjny, będą Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Występują one już 21 listopada, a zakończą się 18 grudnia. Co ciekawe, własne typy na MŚ 2022 możemy obstawiać już teraz u najlepszych buków. Choć oczy całego świata będą zwrócone właśnie na ten turniej, w tym sezonie warto będzie obejrzeć również inne większe rozgrywki. Naszą uwagę powinna przyciągnąć:

  • Liga Mistrzów – rozgrywki w tym sezonie będą nietypowe, bo upchnięte w kilku miesiącach. Faza grupowa rozegra się we wrześniu i październiku, 1/16 w lutym i marcu, a ćwierćfinały w kwietniu. Półfinały zaplanowano na maj, a finał rozegrany zostanie 20 czerwca 2023.
  • Liga Konferencji Europy – analogicznie do LM, ten sezon będzie bardzo zbity (z uwagi na Mundial). Co jednak ciekawe, mogą wziąć w nim udział polskie zespoły.
  • Liga Europy – podobnie, jak powyższe turnieje.
  • Superpuchar Polski – mecz zostanie rozegrany pomiędzy mistrzem kraju a zdobywcą pucharu. Choć data nie jest jeszcze znana, niemal na pewno zostanie on stoczony w lipcu lub sierpniu 2023 roku.
  • Superpuchar Hiszpanii – po raz może w nim wziąć udział Polak. Półfinały rozgrywek rozegrają się 11-12 stycznia 2023 roku, a finał – trzy dni później.
  • Superpuchar Europy UEFA – mecz rozegrany zostanie w sierpniu 2023 roku pomiędzy zwycięzcami Ligi Mistrzów i Ligi Europy w tym właśnie sezonie. 
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Gdzie szukać transmisji najważniejszych wydarzeń sportowych?

Najważniejsze imprezy sportowe o charakterze reprezentacyjnym będą w tym sezonie transmitowane przez publicznego nadawcę (TVP). Licencję na Ligę Konferencji i Ligę Europy posiada Viaplay, a na Ligę Mistrzów – Polsat. Co ważne, najlepsi polscy bukmacherzy nie wyemitują tych rozgrywek. Można w nich za to liczyć na mecze Superpucharów i Pucharów.

ZOBACZ: Jak obstawiać u bukmachera

Bukmacherzy online – u którego z nich obstawiać popularne turnieje?

Wielkie imprezy sportowe mają to do siebie, że cieszą się dużym zainteresowaniem wśród obstawiających. To z kolei jest gwarantem tego, że znajdą się w ofercie, z jaką wychodzą do nas najlepsze firmy bukmacherskie. Mundial można obstawiać u nich już teraz (faza grupowa). Aby typować na najlepszych warunkach, warto postawić na bukmachera pewnego – takiego, który nigdy nie zawodzi właśnie w kontekście większych turniejów i imprez. My polecamy firmy STS, Fortuna oraz Superbet, które posiadają doświadczenie w pokrywaniu ich swoją ofertą. Chcemy obstawiać własne typy na Ligę Mistrzów na solidnych warunkach? Koniecznie zarejestrujmy się u kilku buków, by mieć w ich kontekście wybór i móc wybrać tego buka, który oferuje najwięcej w zakresie konkretnego spotkania sportowego.